A medence a múlté – a panoráma, a korszerű és energiahatékony megoldások, valamint az igazán magas minőség definiálja ma a luxust
Prémium otthonok a hazai ingatlanpiacon
Ha nyár van és kánikula, akkor minden évben felmerül a kérdés, hogy mekkora a kereslet az épített medencével ellátott otthonokra az aktuális ingatlanpiacon. Korábban luxusnak számított, a pandémia alatt elvárás lett, az energiaválság óta pedig inkább csak rezsinövelő tényezőként tekintenek rá a vevők. A medence sem a normál, sem a prémium ingatlanokat keresők körében nem merül fel elsődleges igényként, ezért a Duna House szakértői utánajártak, hogy mi jelenti ma az igazi luxust a hazai ingatlanpiacon.
A pandémia ideje alatt jelentősen megugrott az igény a saját kerttel és medencével ellátott családi házakra, ezzel együtt egyre gyakoribbá vált, hogy a tulajdonosok ingatlanjaikban a drágább, de tartósabb, épített medence telepítése mellett tették le voksukat. Ennek köszönhetően megemelkedett a medencés otthonok száma, azonban ez a jelenlegi ingatlankínálaton kevésbé érezhető. A Duna House országos lakóingatlan-kínálatának 71%-a családi ház, az aktuálisan hirdetett házak között pedig még a fél százalékot sem éri el az épített, beltéri vagy kültéri medencével rendelkező házak aránya.
Amennyire csekélyszámú a választék, annyira széles skálán mozognak vételár szempontjából a medencés ingatlanok: az érdeklődők egészen a főváros déli agglomerációjában található, 87,9 millió forintért hirdetett, műszaki és esztétikai korszerűsítésen átesett, 100 négyzetméteres élettérrel rendelkező családi háztól, a part közeli, 10 szobás, 420 millió forintos balatoni luxusházon át, egészen a milliárdos összeg felett kínált, budai, minimál stílusú, panorámás prémiumvilláig terjedő kínálatból szemezgethetnek. A felsorolt ingatlanokban közös, hogy medencével rendelkeznek, azonban ettől függetlenül még nem feltétlenül sorolhatóak egytől egyig a prémium kategóriába.