RÖVID ÖSSZEFOGLALÓ
Helyszín: Budapest XVII. kerület, Akadémiaújtelep
Típus: Kétlakásos ház teljesen szeparált tetőtéri lakása
Alapterület: Nappali + 4 hálószoba, 2 fürdőszoba
Állapot: Felújított, azonnal költözhető
Kert: Saját használatú, elkerített kertrész + saját garázs
Műszaki tartalom: Különválasztott közművek, egyedi mérőórák
LOKÁCIÓ: AKADÉMIAÚJTELEP – A MÚLT ÉS A NYUGALOM ÖTVÖZETE
Akadémiaújtelep nem csupán egy városrész, hanem egy különleges örökség Budapest keleti kapujában. A terület nevét onnan kapta, hogy gróf Vigyázó Sándor hagyatékaként került a Magyar Tudományos Akadémia tulajdonába, majd az 1950-es években parcellázták fel mint kizárólagos családi házas övezetet.
A környék varázsát a négyzethálós elrendezés helyett egyedi, koncentrikus utcaszerkezete adja, ahol az utcák 500-tól 545-ig tartó számozása egyfajta belső rendet és presztízst sugall. A közeli Pesti út minden szolgáltatást elérhetővé tesz, miközben az 544. utca csendje a vidéki nyugalom illúzióját nyújtja. A közlekedésben mérföldkövet jelentett a nemrég átadott Akadémiaújtelep vasúti megállóhely, amellyel a belváros (Keleti pályaudvar) percek alatt, kényelmesen elérhető.
AZ INGATLAN: KOMPROMISSZUMOK NÉLKÜLI TÉRÉRZET
Ez a lakás azoknak készült, akik a kertes ház intimitására vágynak, de a felújított, modern terek kényelmét keresik. A tetőtéri kialakításnak köszönhetően a szobák világosak, a 4 hálószoba pedig lehetővé teszi, hogy a család minden tagja saját szférát kapjon.
✅Közösségi mag: Az amerikai konyhás nappali-étkező a lakás szíve, ahol a közös főzések és nagy beszélgetések zajlanak.
✅Műszaki autonómia: A kétlakásos ház legnagyobb előnye a teljesen különválasztott közműrendszer és a saját mérőórák, ami garantálja a függetlenséget és a pontos elszámolást.
✅A "Ház-élmény": A saját garázs és az elszeparált kertrész biztosítja azt a szabadságot, amit csak egy kertes ház nyújthat: legyen szó hétvégi grillezésről vagy biztonságos parkolásról.
KINEK EZ AZ IDEÁLIS VÁLASZTÁS?
➡️Nagycsaládosoknak
Önöknek a 4 hálószoba és a 2 fürdőszoba nem luxus, hanem létszükséglet. Ez az ingatlan tökéletes választás, ha nem akarnak egy teljes családi ház fenntartásával bajlódni, de ragaszkodnak a saját kerthez, ahol a gyerekek biztonságban játszhatnak. Akadémiaújtelep biztonságos, tiszta levegőjű környezete ideális a felnövekvő generáció számára.
➡️A "Házból lakásba" költözőknek
Ha már túl nagynak érzik a 200+ m2-es családi házat, de nem tudják elképzelni az életet kert és garázs nélkül, ez a lakás a tökéletes átmenet. A felújított állapot miatt nincs szükség további szakemberekre, a külön mérőórák pedig átlátható és alacsony fenntartási költségeket garantálnak.
➡️Az Otthonról dolgozó Profiknak
A 4 hálószoba lehetőséget ad arra, hogy akár két külön dolgozószobát is kialakítsanak a hálók mellett. A csendes környék és a gyors vasúti összeköttetés a belvárossal biztosítja a hatékony munkavégzést és a könnyű kapcsolattartást.
Ez az ingatlan a tér, a funkció és a kertvárosi nyugalom ritka metszéspontja. Ha szeretné személyesen is átélni Akadémia-újtelep különleges hangulatát, várom megtisztelő hívását a hét bármely napján!