A Tarjányi Pince Egerben, a Kistályai út fölötti középső völgy felső pincesorán helyezkedik el, a Kistályai úttól kb. 150 m-re. 4 egymás melletti pince összenyitásával és átalakításával kiképzett, professzionális borkészítésre, és vendégfogadásra kialakított komplexum.
Tényleges pince méret 666nm
A pincék és földek magánember tulajdonában vannak, nincs áfa. A borászatot üzemeltető cég is eladő, minden jövedéki engedélyével együtt.
A pincészethez tartoznak a fölötte lévő zárt kertek is. A pince előtti rész térburkolattal van kikövezve, és személygépkocsi parkoló lett kialakítva. A pincészet előtt helyezkedik el egy borkóstolókra létrehozott szőlőlugas (25 főre), pihenő padok, gyermek játszótér illetve füvesített pihenőpark. A külső rész világítással, és beépített automatikus locsolórendszerrel ellátott. Ezen a területen van a pince fúrt kútja, mely ellátja a pincét vízzel, valamint a parkoló alatt zárt szennyvíz tároló is található.
A 3+1 pince ágnak 4 áram csatlakozása van a hálózathoz, 3 db 220 V-os és 1 db 380 V-os. A pincesor kapuval zárható, és teljesen védett. A pince rendelkezik riasztó rendszerrel, ami kivonuló szolgálattal van összeköttetésben. A szomszéd pincék és a felszíni csatlakozó területek megvásárlására és ezzel bővítésre lehetőség van.
Külön megvásárolható, tehát a pince vételárában nincs benne a 13,5 ha egybefüggő szőlő terület. Ennek ára: 49,000,000 ft. Eger egyik legjobb, leghíresebb dűlőjében, a grand superior Pajados-dűlőben. A szőlők jelenleg döntően prémium vörös- és fehérborok készülnek, de készítenek rozét, és gyöngyöző borokat is. A gyöngyöző bor készítést saját technológiával valósítják meg. Magyarországon, egyedülálló módon - a saját pincében tudják szaturálni és palackozni ezeket a borokat, sőt a kapacitás elegendő más pincészeteknek való bérmunkához is.
Eddig saját gyöngyöző bort 8-12 ezer palackot készítettek évente, de minden évben készült náluk néhány másik pincészet gyöngyöző bora is. A fehérborok kb. 30-40%-ban hordós erjesztéssel és érleléssel, kb. 60-70%-ban reduktív módon készülnek. A vörösborok kb. 60-70%-át tudják kádakban erjeszteni, a többit vörösbor erjesztő tartályban. Feltételezve az eddigi technológiát, azaz 1,5 - 2 éves hordós érlelést, a hordók alkalmasok a vörösbor készlet nagyjából 70-80%-ának befogadására, a többit tartályban tudják pillanatnyilag elkészíteni. Hordókapacitásuk legöregebb része 2009-es, a hordók többsége 6-8 10 éves, de az állapotuk tökéletes, prémium borok készítésére alkalmasak. A hordók űrméretei 225 l-estől az 1500 l-esig változnak. A pince jelenlegi edényzete kb. 860 hl egy időbeni befogadását teszi lehetővé. A pince kapacitását bővítés nélkül, némi edényzet beszerzésével 1200-1500 hl-ig lehet emelni. Így - kétévi bor befogadását alapul véve - évi 100.000 palack elkészítését és befogadását tenné lehetővé a pincészet a jövőben. Pillanatnyilag palackozva kb. 30.000 palack minőségi bort készítenek évente, a többi szőlőtermést szőlőként értékesítenek. A pince kevés beruházással akár 100- 120 ezer palack éves mennyiség előállítására is képes lehet a minőségi kategóriában. Jelenleg az itt termelt szőlőből készül a borvidék grand superior minősítésű borainak kb.30 %-a, és ez a megdöbbentően magas arány igazolja a szőlőbirtok értékét. Az eddigi koncepció szerint -miszerint a tartály-parkot bevitték a pincébe a föld alá, a pince maximálisan energiatakarékosan működik, hiszen az irányított erjesztéseket és szaturációkat kivéve nincs szükség az év 11 hónapjában sem fűtésre, sem hűtésre (ellentétben a felszíni pincészetekkel), ami igen jelentős költségmegtakarítást jelent.
Összegezve a pince koncepciója: prémium minőségű borok készítése a lehető legköltséghatékonyabb módon, minél nagyobb mennyiségben, saját, különleges adottságú birtokra alapozva.